Masaż

Abhyanga – Tłumacząc dosłownie Abhyanga oznacza „namaszczenie”. Jest jednym z ważniejszych zabiegów Ajurwedy. Masaż działa głęboko odprężająco, koi układ nerwowy, pobudza działanie układu krążenia, dotlenia komórki ciała oraz poprawia pracę narządów wewnętrznych, dzięki czemu wpływa na poprawę samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Szczególnie dedykowany osobom zestresowanym.

Udvartana – Od wieków stosowany w indyjskich świątyniach piękna, szczególnie lubiany przez kobiety, intensywny, antycellulitowy peeling. Wykonywany wyjątkową kompozycją sproszkowanych ziół i tradycyjnych olei ajurwedyjskich. Oprócz perfekcyjnie gładkiej i nawilżonej skóry po zabiegu, jedną z jego największych zalet jest intensywne pobudzenie komórkowej przemiany materii oraz usprawnienie pracy układu krążenia, co wpływa na usunięcie nadmiaru wody z organizmu oraz modelowanie sylwetki. Zalecany szczególnie osobom otyłym posiadającym nagromadzenie ama- toksyn wewnętrznych w ciele.

Ratnaabhyanga – Tłumacząc z sanskrytu Ratna oznacza klejnot, kamień szlachetny, natomiast Abhyanga namaszczenie. Zabieg polega na masażu gorącymi kamieniami półszlachetnymi wraz z odpowiednią ilością olejów ziołowych. Używane podczas masażu unikatowe, specjalnie obrobione, podgrzane do odpowiedniej temperatury surowce- cząstki ze środka Ziemi- wpływają na usunięcie napięcia w zmęczonych mięśniach, redukcję stresu, ogólną regenerację organizmu oraz podniesienie sił witalnych. Wykorzystanie do zabiegu minerałów, takich jak między innymi karneole, jaspisy, awenturyny, tygrysie oka, kwarce różowe, ametysty czy kryształy górskie, klasyfikuje ten masaż do jednego z najbardziej ekskluzywnych w ofertach gabinetów. Masaż dla osób lubiących ciepło, zestresowanych bądź posiadających nagromadzenia napięć mięśniowych.

Shiroabhyanga – Niezwykle przyjemna forma masażu, mająca na celu rozluźnienie jednych z najbardziej napiętych obszarów ciała – głowy, karku, dekoltu oraz ramion. Niejednokrotnie określany jako zabieg pozwalający na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości i trosk dnia codziennego. Specjalna kompozycja olejowa używana do masażu sprawia, że włosy po zabiegu stają się wyjątkowo miękkie i odżywione. Przeznaczony dla wszystkich, a w szczególności osób cierpiących z powodu problemów migrenowych.

Upanhasveda – Intensywny masaż pleców na siedząco, przy użyciu niewielkiej ilości oleju ajurwedyjskiego. Podczas masażu opracowane są obszary: karku, ramion, pleców oraz okolica okołołopatkowa. Uzyskane odczuwalne rozgrzanie i przekrwienie tkanek pozwala na rozluźnienie nawet najgłębszych napięć w mięśniach. Oprócz głębokiego rozluźnienia, usprawnienia pracy zarówno układu krwionośnego, nerwowego jak i całego organizmu, do efektów masażu zalicza się pobudzenie mięśni posturalnych do utrzymania właściwego im tonusu.

Masaż relaksacyjny ciepłym masłem Shea – Mocno regenerujący zabieg na ciało, polecany szczególnie dla skóry przesuszonej, wrażliwej i normalnej. Masło Shea doskonale nawilża, regeneruje i pielęgnuje skórę ciała oraz chroni ją przed utratą wilgoci. Dzięki zawartości witamin A, E i F ma zdolność do odbudowy naturalnego płaszcza hydro- lipidowego a także ma silne działanie przeciwstarzeniowe. Zabieg wykonujemy ciepłym masłem. A dzięki naturalnym składnikom zawartym w maśle skóra po masażu jest jedwabista i gładka w dotyku.

Masaż świecą – Relaksujący masaż ciepłą świecą pobudza zmysły i głęboko odpręża. Polecany przede wszystkim zmęczonym kobietom, które zmagają się ze stresem i chcą zapomnieć o problemach dnia codziennego oraz pragnących poprawić kondycję własnej skóry. Skóra staję się elastyczna, miękka w dotyku, jedwabiście gładka i otulona przyjemnym aromatem. Masaż świecą przynosi ukojenie dla suchej skóry, pozbawionej witalności.

Masaż gorącymi kamieniami – Masaż kamieniami jest szczególnie wskazany dla osób szukających wyciszenia i odprężenia. Ciepło, nastrojowa relaksacyjna muzyka oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu rozluźniają napięte mięśnie i wyciszają umysł.

Masaż czekoladą – Masaż wykonywany przy użyciu czekolady o najwyższej zawartości kakao (90%) i naturalnego olejku kokosowego. W masażu gorącą czekoladą wykorzystujemy cenne właściwości ziaren kakaowca, które działają regenerująco, odżywczo i poprawiają mikrokrążenie. Masaż czekoladą zalecany jest dla każdego rodzaju skóry. Poprawi nawilżenie skóry, spowolni starzenie dzięki zawartości antyoksydantów, zwiększy napięcie skóry, poprawi jej koloryt oraz odżywi dzięki bogactwu magnezu, wapnia i cynku.

Kobido – Jest to niepowtarzalna forma masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. Masaż jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Kobido charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje ten masaż oraz wszystkie jego etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Jeśli ruch jest powolny klient ma się zrelaksować, natomiast intensywne ruchy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Na przykładzie techniki wibracyjnej, która stosowana jest szybkim drżeniem rąk i palców, powszechnie stosowana w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego. Masaż uaktywnia nerwy, zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Masaż klasyczny – Masaż klasyczny nazywany jest inaczej szwedzkim. Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu fizjoterapii, a także odnowy biologicznej. W krótkim czasie przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne np. w terapii zaburzeń napięć mięśniowych oraz zespołów bólowych związanych z narządem ruchu. Przyczynia się do normalizacji napięcia mięśni i innych struktur narządu ruchu. Dodatkowo wymusza przyśpieszenie krwi, a dokładniej przepływ dużej jej ilości w okolice poddawaną masażowi. Dzięki temu następuje lepsze odżywienie i dotlenienie tej okolicy. Jednocześnie masaż klasyczny pośrednio wpływa na regulację pracy narządów wewnętrznych.

Masaż relaksacyjny – Jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej. Masaż relaksacyjny to spokojne, powolne, rytmiczne i łagodne ruchy, ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż ten pobudza mięśnie, skórę, układ krążenia i limfatycznego, a zarazem oddziałuje na układ nerwowy.

Masaż twarzy – Masaż twarzy wpływa korzystnie na samopoczucie, stan skóry oraz jej ukrwienie. Na masaż składa się pięć podstawowych technik, należą do nich głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracja. Technika, w której kosmetolog nie odrywa dłoni od skóry, ma na celu zwiększyć efekt relaksu.

Masaż dłoni/ stóp – Masaż pobudza krążenie krwi oraz elastyczność skóry, bardzo często wykonywany jest z użyciem aromatycznego olejku, który dodatkowo wpływa na relaksującą atmosferę.